नेपाली समय Loading...२०७७ आश्विन १४ बुधबार

शनिवार १२ सय थपिदा नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ५३ हजार नाघ्यो

ओखलढुङ्गान्युज, भदौ २७, २०७७ काठमाण्डौं शनिवार नेपालमा १२ सय बढि कोरोनाका नयाँ संक्रमितहरु थपिएका छन् । शनिवार पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा १ हजार २ सय १ जना नयाँ कोरोना भाईरसका संक्रमितहरु थपिएको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले जनाएको छ ।

शनिवार पछिल्लो २४ घण्टामा देशभरका प्रयोगशालामा १० हजार १ सय ७६ नमुना परीक्षण गर्दा ४ सय १६ महिला र ७ सय ८५ पुरुषमा संक्रमण पुष्टि भएको हो । यससँगै नेपालमा कोरोना भाईरस संक्रमित हुनेको कुल संख्या ५३ हजार १ सय २० पुगेको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रबक्ता डा. जागेश्वर गौतमले जानकारी दिनुभयो ।

संक्रमित भएकाहरु मध्ये शनिवार थप १२ जनाको मृत्यु भएको छ । यससँगै शनिवारसम्म नेपालमा कोरोना भाईरस संक्रमणवाट मृत्यु हुनेको संख्या ३ सय ३६ पुगेको छ । त्यस्तै पछिल्लो २४ घण्टामा ८ सय ५२ जना कोरोना भाईरस निको भएर डिस्चार्ज भएसँगै कोरोना निको हुनेको संख्या पनि ३७ हजार ५ सय २४ पुगेको मन्त्रालयका प्रबक्ता डा. गौतमले जानकारी दिनुभयो ।

मन्त्रालयका प्रबक्ता डा. गौतमका अनुसार शनिवार कोरोना भाईरस संक्रमित थपिएका जिल्लाहरुमा काठमाडौंका ३७७, ललितपुरका ३७ र भक्तपुरकमा १७ जना रहेका छन् । त्यस्तै मकवानपुरका १०७, चितवनका ९२, सर्लाहीका ८३, रुपन्देहीका ८१, मोरङका ५८, नवलपुरका ५१, कास्कीका ३५, बाँकेका ३२, दाङका २४, कपिलवस्तुका २२, बर्दिया र सुर्खेतका १८/१८ जना, बाराका १५, सुनसरीका १४, पर्सा र सप्तरीका १०/१० जना र पाल्पाका ९ जना रहेका छन् ।

त्यसैगरि महोत्तरी र रोल्पाका ८/८ जना, सिराहा, रामेछाप र स्याङ्जाका ७/७ जना, गोरखाका ६ जना, रौतहट, दैलेख र कैलालीका ४/४ जना, बाग्लुङ, अर्घाखाँची र नवलपरासीका ३/३, काभ्रे, रुकुम पूर्व र डडेलधुराका २/२ तथा इलाम, उदयपुर, ओखलढुंगा, झापा, धनुषा, दोलखा, नुवाकोट, सिन्धुपाल्चोक, सिन्धुली, तनहुँ, लमजुङ र प्युठानका १/१ जनामा पनि संक्रमण पुष्टि भएको मन्त्रालयका प्रबक्ता डा. गौतमले जानकारी दिनुभयो ।