नेपाली समय Loading...२०७७ जेष्ठ १९ सोमबार

नेपालगञ्जमा थपिए एकैदिन १५ जना, नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ७५ पुग्यो

ओखलढुङ्गान्युज, बैशाख २१, २०७७ काठमाण्डौं नेपालगञ्जमा एकैदिन १५ जनामा कोरोना भाईरस संक्रमित भएको पुष्टि भएको छ । आईतवार १५ जना नयाँ संक्रमित थपिए सगै नेपालमा कोरोना भाईरस संक्रमण हुनेहरुको संख्या ७५ पुगेको छ ।

स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयने आईतबार दिउसो पत्रकार सम्मेलन गरि नेपालगञ्जमा ९ जनामा कोरोना भाईरस संक्रमणको पुष्टि भएको जनाएको थियो । त्यस्तै आइतबार साँझ अर्को पत्रकार सम्मेलन गरि नेपालगञ्जमा थप ६ जनाको पीसीआर  विधिबाट भएको स्वाब परीक्षण रिपोर्ट पोजिटिभ आएको जनाएको छ । मन्त्रालयले पत्रकार सम्मेलन गरि जानकारी दिए अनुसार आईतबार कोरोना भाईरस संक्रमणको पुष्टि भएकामा एक ७ बर्षका बच्चा समेत रहेका छन् । तर उक्त बच्चा बालक हो वा बालिका के हो भनेर खुलाईएको छैन ।

आईतवार कोरोना भाईरस संक्रमणको पुष्टि भएको सबैको भेरी अस्पताल, नेपालगन्जको प्रयोगशालामा स्वाब परीक्षण गरिएको थियो ।  मन्त्रालयका अनुसार अहिलेसम्म देशमा पीसीआर विधिबाट १३ हजार चार सय १४  र आरडीटी विधिबाट ५९ हजार ६ सय ८९ नमुना परीक्षण भएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा एक हजार ८ सय ७९ जनाको नमुना परीक्षण भएको छ। अहिले देशभर २१ हजार ९ सय बढी क्वारेन्टाइनमा छन् ।  आइसोलेसनमा उपत्यकामा ४ र बाहिर ७३ गरेर ७७ जनाको उपचार भइराखेको बताईएको छ।